اینفوگرافیک: چگونه بهترین و مفیدترین پست‌ها را برای شبکه‌های اجتماعی بسازیم؟

همه‌ی ما کم و بیش دوست داریم که در میان عده‌ای از مردم شناخته شویم، و با آنان تعامل داشته باشیم. و البته همه‌ی ما این کار را می‌کنیم. همه‌ی ما حلقه‌ای از دوستان داریم، یکدیگر را می‌شناسیم و با آنان گفت‌و‌گو و تعامل می‌کنیم.

در دنیای مجازی هم، چنین حلقه‌هایی وجود دارند. برای نمونه، حلقه‌ی خوانندگان این وبلاگ :) ، یا به طور کلی هر وبلاگی، که می‌تواند معرف نویسنده یا نویسندگاه آن وبلاگ باشد، و آن نویسنده (ها) از طریق وبلاگشان با خوانندگان سخن بگویند، و شاید در کامنت‌ها حتا به بحث بپردازند.

اما این حلقه‌ها به وبلاگ‌ها و خوانندگانشان محدود نمی‌شوند. بسیاری از ما حلقه‌ای، هر چند کوچک، از دوستان در شبکه‌های اجتماعی (مثل فیس‌بوق، توییتر، پینترست و گوگل+) داریم، و دوست داریم آنرا بزرگ‌تر کنیم. عده‌ای دیگر از ما هم چنین حلقه‌هایی نداریم، و علاقه‌مند به ساختن چنین حلقه‌هایی هستیم.

برای تعامل بهتر با سایر افراد شبکه‌های اجتماعی، و رشد بهتر و سریع‌تر حلقه‌ی دوستانمان در شبکه‌های اجتماعی، باید پست‌های خوب و مفیدی بنویسیم، و برای این کار، باید نکاتی را رعایت کنیم.

شما می‌توانید این نکات را در قالب یک اینفوگرافیک مشاهده کنید:

(این اینفوگرافیک توسط تیم طراحی سایت با پرتال پارس گردآوری شده، و در اختیار دو برنامه‌نویس قرار گرفته است)

PerfectPost-Infographic-7-result

5 دیدگاه در “اینفوگرافیک: چگونه بهترین و مفیدترین پست‌ها را برای شبکه‌های اجتماعی بسازیم؟

  1. مطلب خوبی بود ولی فک کنم بهتر بود از فونت دیگه ای استفاده کنی
    ولی به هر حال خسته نباشی خیلی زحمت کشیدی.
    راستی اون بهترین و بدترین زمان ها از کجا ساخته شدن؟ از کجا اومده اینا؟؟

    1. ما سازنده‌ی اینفوگرافیک نیستیم. ولی حدس می‌زنم مثلا توی توییتر با بررسی تعداد ری‌توییت‌ها و faveها بشه به یه نتیجه‌ی خوب رسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *