مایکروسافت: کیفیت نمایشگر سرفیس از آی‌پد بهتر است!

از مهم‌ترین اشکال‌هایی که به سرفیس، تبلت مایکروسافت، وارد است، رزولوشن به مراتب کمتر آن نسبت به آی‌پد می‌باشد.

همانطور که احتمالاً می‌دانید، Surface for Windows RT دارای رزولوشن ۱۳۶۶ در ۷۶۸ پیکسل می‌باشد. در حالی که New iPad، که از بزرگ‌ترین رقبای سرفیس است، دارای رزولوشن ۲۰۴۸ در ۱۵۳۶ پیکسل می‌باشد.

اما «استیون بسیک»، مدیر تحقیقاتی گروه Applied Sciences مایکروسافت، می‌گوید که کیفیت صفحه‌ی نمایش سرفیس بهتر از آی‌پد است. او می‌گوید:

نور موجود در محیط و میزان بازتاب آن در نمایشگر، تأثیر به‌سزایی در کنتراست نمایشگر دارد. در واقع، میزان کمی از بازتاب می‌تواند کنتراست صفحه را به شدت کاهش دهد و این، رزولوشن قابل درک صفحه را کم می‌کند. با فناوری ClearType، ما توانستیم رزولوشن قابل درک را به حداکثر برسانیم و آن را برای عمر باتری، وزن و ضخامت بهینه کنیم.

میزان بازتاب نور در سرفیس بین ۵.۵ تا ۶.۲ درصد می‌باشد. اما آی‌پد ۹.۹ درصد نور را بازتاب می‌کند.

آقای بسیک می‌گوید:

ما در یک اتاق روشن، آی‌پد و سرفیس را آزمایش کردیم، و بسیاری از مردم جزئیات بیشتری را در Surface RT نسبت به iPad مشاهده می‌کردند.

اما یکی از افراد حاضر، پرسش جالبی را مطرح کرد: «اگر این طور است، پس چرا مایکروسافت برای Surface Pro رزولوشن بالاتری در نظر گرفته است؟»

آقای بسیک ظاهراً با شنیدن این پرسش کمی دستپاچه شده است. او پاسخ می‌دهد: «شاید مایکروسافت به عمر باتری تا این حد دقت نکرده است.» سپس می‌افزاید: «از آنجایی که سرفیس پرو برای کار حرفه‌ای ساخته شده است، این فضای اضافه ممکن است برای پرزنتیشن‌ها مورد استفاده قرار گیرد.»

***

البته این‌ها همه سخنان یک مهندس مایکروسافت است. تا زمانی که سرفیس در دسترس مصرف کنندگان قرار نگیرد، نمی‌توان نظری قطعی در این باره ارائه داد. ولی خوشبختانه زمان زیادی تا ارائه‌ی سرفیس باقی نمانده است.

منبع

0 دیدگاه در “مایکروسافت: کیفیت نمایشگر سرفیس از آی‌پد بهتر است!

  1. به نظر من با توجه به طراحى و كاربرد سرفس، رزولوشن HD واقعاً كافى است، به ويژه كه يكى از اجزاى اساسى سرفس، كيبورد ويژه آن است كه امكان استفاده به شكل لپتاپ را فراهم مى كند. در ضمن، بيشتر لپتاپ هاى بازار، حتى آن هايى كه صفحه ١٥ اينچ دارند، چنين رزولوشنى را دارند.

  2. مهدی جان گزارش جالبی تهیه کرده اید، ولی به قول خود شما تا در دست مصرف کنندگان قرار نگیرد، نمی توان هیچ گونه قضاوتی در مورد این مدل آی پد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *