stop sopa

کمکی برای پیشرفت

چند وقتی هست که در هر وب نوشتی سخنی از sopa میبینیم. من هم دوست داشتم مطلبی بزنم ولی دیدم هر چه بنویسم تقلیدی است از وب نوشت های دیگر تا اینکه به اینجا برخوردم و بدم نیامد تا هم انتقادی بکنم و هم اینکه ما هم حرفی از sopa در این وبلاگ زده باشیم!!!

stop sopa

 

در باره sopa نیازی به توضیح نیست ولی اگر توضیح میخواهید میتوانید به اینجا مراجعه کنید. اما موضوعی که باعث شد تا من این مطلب را بنویسم با این ایمیل شروع میشود:

درود ***** گرامی!پنج سالی می‌شود که عشقمان به کتاب ما را واداشت تا دست به کاری بزنیم، چراغی روشن کنیم و محفلی بنا سازیم تا دوستداران کتاب را گرد هم آوریم؛ از عشق و عطش مشترکمان به خواندن و یار مهربان بگوییم، تجربه‌ها و دریافت‌های یکدیگر را به اشتراک بگذاریم تا مشارکت کنیم مجذور آیینه دانایی را. پیش از آن باورمان این بود که فضای بی انتهای مجازی را چیزی کم است، همه را خانه‌ای بود الا خانه‌ای برای کتاب‌خوانان و کتاب‌دوستان. پلاک خانه‌مان را نام کردیم به نام کتابناک و شما نه میهمان که میزبان این خانه بودید. اعتقاد ما این بوده است در این غربت فرهنگ، در این فقر کتابخوانی و در این غریبی کتابخوانان؛ انتفاع جستن از راه کتاب روا نشاید اما در این مدت با مشکلات بسیاری مواجه شده‌ایم که می‌رفت چراغ این خانه را خاموش کند و ما همیشه با کمک هم بر مشکلات فائق آمده‌ایم.آری فائق آمده و خانه را نگاه داشتیم، چرا که این خانه را باید نگاهداشت. خانه مشترک ما اما اکنون بیش از همیشه در خطر نابودی است، و برای نجاتش چشم یاری داریم، امید که خود غلط نباشد آنچه می‌پنداریم، زیرا در برابر آنان که عزم نابودی آنچه ساخته‌ایم را دارند ما را توان تنهایی نیست. یاریمان کنید؛ یکدیگر را یاری و باهم بودن را مشق کنیم، باشد که عشق را بیاموزیم و بیاموزانیم.

شرح مشکلات ما را می‌توانید به تفصیل از طریق سایت‌های پوشش دهنده خبر بسته شدن کتابناک بخوانید؛ هرچند ما همواره آنچه را که توسط کاربران در سایت قرار می‌گرفت به منظور مطابقت با قوانین پالایش می‌نمودیم اما با توجه به کاربرمحور بودن سایت، تعداد زیاد کاربران و حجم بالای مطالب، بروز مشکل اجتناب ناپذیر بود. اشخاصی بخاطر آنچه توسط کاربران در سایت قرار گرفته بود از سایت کتابناک شکایت کرده‌اند.

هرچند ما در حد توان برای اثبات بی‌گناهی خود تلاش کرده‌ایم اما دادگاه با مسئول دانستن مدیر سایت نسبت به تمام آنچه توسط کاربران در سایت نوشته می‌شود یا قرار میگیرد، در خصوص یکی از شکایات حکم قطعی خود را مبنی بر محکومیت مدیر سایت کتابناک نسبت به پرداخت پنج میلیون و دویست هزار تومان جزای نقدی صادر کرده و شکایات حقوقی و کیفری دیگر همچنان در جریان هستند. ما همواره تمام وقت و سرمایه مادی و معنوی خود را در سر پا نگاه داشتن کتابناک قرار داده‌ و حمایت شما را به همراه خود داشته‌ایم و اکنون نیز کسی را محرم‌تر از شما برای درخواست کمک نمی‌بینیم.

اگر هرکدام از کسانی که این متن را می‌خوانند تنها 100 تومان کمک نمایند، تمام مشکلات ما بلافاصله برطرف می‌شود و نه تنها از پس پرداخت جزای نقدی تعیین شده فعلی بر خواهیم آمد، بلکه قادر خواهیم بود با به خدمت گرفتن وکیلی متخصص، در خصوص دیگر پرونده‌های در جریان رسیدگی و برای همیشه از حقوق قانونی خود دفاع نماییم.

شما می‌توانید کمک خود را بصورت آنلاین با ورود به صفحه اصلی سایت و یا واریز نقدی به حساب زیر انجام دهید:
شماره حساب: 0306391461005
شماره کارت: 6037991092113020
بانک ملی ایران – شعبه مرکزی – به نام سید حمید مدنی

تصویر حکم قطعی دادگاه در خصوص شکایت کیفری نخست

سایت‌های پوشش دهنده خبر بسته شدن کتابناک:
ایران وب نیوز
وبنا

 و این یعنی ما از خیلی قبل تر ها در ایران SOPA داشتیم ولی خودمان نمیدانستیم. تنها دلیلی که باعث شد من این مطلب را بنویسم این بود که نگزاریم سایت هایی مانند کتابناک از دست بروند. این درخواست کمکی بود از یکی از دو برنامه نویس. 
همیشه موفق باشید

0 دیدگاه در “کمکی برای پیشرفت

  1. البته درخواست کمکی بود از هر دو برنامه نویس! (قبلش هماهنگ کرده بودیم)

    همچنین تقریباً اطمینان دارم که محمد هم همین درخواست را دارد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *