منطق

معمولا از خیابان که می‌خواهید عبور کنید مخصوصا اگر یک‌طرفه باشد ابتدا باید سمتی که ماشین‌ها می‌روند را نگاه کنید تا ماشینی که می‌خواهد ورود ممنوع بیاید با شما برخورد نکند (تصادف بشود یا نشود برای راننده مهم نیست! بیمه دیه فرد را می‌دهد!) و سپس سمتی که ماشین‌ها می‌آیند را.

هر روز صبح توی مدرسه ما را به بهانه‌ی صبح‌گاه قبل از خوردن زنگ پایین می‌فرستند و با خوردن آن با ازدحام دانش‌آموزانی که می‌خواهد بالا بیایند مواجه می‌شوید و صبح‌گاهی که وجود نداشته!

معمولا توی خیابان‌های شلوغ پیاده‌رو در اصل موتوری‌رو است و افراد پیاده باید مواظب خود باشند که با موتوری‌هایی که با سرعت از پیاده‌رو حرکت می‌کنند تصادف نمی‌کنند. (باز هم برای راننده مهم نیست! بیمه!) اگر احیانا جلوی موتوری را گرفته باشید هم با داد و بیداد راننده مواجه می‌شوید و بس. (رو که نیست!)

اعتماد چیزی است که تقریبا در جوامع عمومی ما تعریف‌نشده است. فقط و فقط خودمان را می‌بینیم و بس. در مواردی که شاهد اعتماد فردی به خودمان هستیم او را اسکل و … خطاب می‌کنیم!

زرنگی یعنی دور زدن دیگران و بالا رفتن از آن‌ها. معمولا چون رابطه‌ی متقابل است طرفین (یعنی ما و آن‌ها) هم هیچ اعتراضی ندارند!

این‌که داری توی خیابان راه‌ می‌روی و به ناگاه فحش ناموسی رکیکی بشنوی امر غیرمنتظره‌ای نیست. خیلی وقت‌ها به نزدیک‌ترین دوستان‌مان هم رحم نمی‌کنیم. چه برسد به بزرگ‌تر‌ها و دیگران!

این‌که فردی را دو دقیقه معطل کنیم مشکلی ندارد ولی با سی‌ثانیه تاخیرش هفت جد آبادش را مورد عنایت قرار می‌دهیم!

 زمانی ساده‌گی رنگ دنیا بود. رنگ زیبایی. اکنون تنها بهانه‌ای است برای این‌که سوارت شوند!

حرف‌های‌مان را می‌زنیم و می‌رویم. معمولا از همدیگر انتقاد می‌کنیم ولی خودمان را بهترین فرد عالم می‌دانیم (من هم استثنا نیستم ولی دوست دارم باشم! دوست دارم زمانی حرف‌های من جوک پنداشته شود. نوشته‌هایی از توصیف مردمی با رفتاری که دیگر وجود ندارد!)

فقط دوست داریم حرف بزنیم. هیچ‌وقت به فکر عمل کردن به آن نیستیم (بازهم من استثنا نیستم!) ولی حرف‌زدن خالی‌مان می‌کند و پس از آن برمیگردیم سر روزمره‌گی خودمان!

فکر کنم بس باشد ولی معمولا در مورد همه‌ی نوشته‌های بالا فقط می‌شنویم این‌جا ایران است

و من می‌پرسم چرا ایران باید با جاهای دیگر فرق داشته‌باشد؟!؟

0 دیدگاه در “منطق

  1. عالی بود. منطق به ما کمک میکنه که درست فکر کنیم و درست رو از نادرست تشخیص بدیم ولی شاید مشکل اینجا باشه که هر چیزی که منطقی باشه قانونی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *