ویندوز ۸ وارد مرحله‌ی RTM شد!

بنابر گفته‌ی وبلاگ رسمی ویندوز ۸، نسخه‌ی RTM ویندوز ۸ دیروز ریلیز شد. نسخه‌ی RTM (مخفف release to manufacturing) معمولاً تفاوت چندانی با نسخه‌ی نهایی ندارد. این نسخه، برای توسعه‌دهندگان منتشر می‌شود تا نرم‌افزار‌های خود را با نسخه‌ی نهایی ویندوز هماهنگ کنند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، زمانبندی انتشار ویندوز ۸ به شرح زیر است:

  • ۱۵ آگوست: انتشار در اشتراک‌های TechNet و MSDN
  • ۱۶ آگوست: کاربرانی که یک  Microsoft Software Assurance دارند، می‌توانند نسخه‌ی اینترپرایز ویندوز ۸ RTM را دانلود کنند. همچنین اعضای Microsoft Partner Network به ویندوز ۸ دسترسی خواهند داشت.
  • ۲۰ آگوست: اعضای  Microsoft Action Pack Providers به ویندوز ۸ دسترسی خواهند داشت.
  • ۱ سپتامبر: مشتریان  Volume License بدون  Software Assurance هم به ویندوز ۸ دسترسی خواهند داشت.

و البته نسخه‌ی نهایی به مشتریان در تاریخ ۲۶ اکتبر عرضه خواهد شد!

بنابراین، احتمالاً در روز ۱۵ آگوست شاهد پیدا شدن لینک‌های دانلود نسخه‌ی RTM ویندوز ۸ در اینترنت خواهیم بود. البته باید مواظب باشید که به اشتباه، نسخه‌ی قدیمی ویندوز ۸ را دانلود نکنید! چرا که چنین اشتباهی با این وضع اینترنت، بسیار دردناک خواهد بود ;-)

لازم به ذکر است که ویژوال استودیو ۲۰۱۲ و دات‌نت‌فریمورک ۴.۵ هم وارد مرحله‌ی RTM شده است و تا حدود ۴۰ روز دیگر نسخه‌ی نهایی آن منتشر خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر، این صفحه را ببینید.

پی‌نوشت: یکی از قابلیت‌های قابل توجه که احتمالاً در نسخه‌ی RTM وجود خواهد داشت، این تصویر‌های بیشتر و زیباتر برای زمینه‌ی استارت‌اسکرین است:

به نظرم خیلی هیجان انگیز است!

باید صبر کرد و دید که آیا ویندوز ۸ می‌تواند برگ برنده‌ی مناسبی برای مایکروسافت باشد؟

منابع: +، +، + و +

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *